Roshni Power Projects offer clients a broad collection of Sound Proof Cabin at cost-effective prices along with high quality . Our professionals design these doors using high quality steel along with sound insulation material to ensure their long lasting nature.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Brand | RPP |
| Power | 5-2000 KVA |
| Voltage | 127-400 V |
| Thickness | 100 mm |
₹ 227000 / Piece Get Latest Price
| Built Type | Modular |
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Brand | RPP |
| Usage | Sound Absorbers,Sound Diffusers,Noise Barriers |
| Power | 5 to 2000 KVA |
| Thickness | 100 mm |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Usage | Sound Absorbers |
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Material | MS |
| Brand | Rpp |
| Height | 7-8 Feet |
₹ 105000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Color | Blue |
| Is It Transparent | Non Transparent |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering significantly Electric Acoustic Enclosure for our valued clients.These hoods are manufactured by making use supreme quality iron and other basic material and cutting edge technology. The offered products are deigned while keeping mind prevailing market demands so as to meet expectations of the clients. Furthermore, these hoods are available with us in different sizes to meet diversified demands of the clients.
Features:
Rajeev Sharma (Proprietor)
Roshni Power Projects
Ground Floor, D 345, Sector 10
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India